Zyrtare: Alaba firmos me Realin!

Mbrojtësi i Bayernit, David Alaba ka arritur marrëveshje me klubin e Real Madridit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi i Realit përmes një postimi në ‘Twitter’, shkruan IndeksOnline

Alaba, me një karrierë të gjatë në futbollin profesionit, i bashkohet ‘mberetërve’ si transfer i lirë.

Kujtojmë se Alaba ka fituar plotë 28 tituj me klubin bavarez, si dhe është zgjedhur tri herë futbollisti i viti në formacionin e UEFA-s.