Vdes edhe një grua nga koronavirusi

Ka vdekur edhe një grua në Prishtinë si pasojë e infektimit me COVID-19, shkruan Gazeta Metro.


Gani Halilaj ka lajmëruar përmes Facebook’it se nëna e tij në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë një grua si pasojë e Covid-19.

Ai ka thënë se pranon ngushëllimet vetëm përmes mjeteve elektronike dhe jo në mënyrë fizike për shkak të situatës.

Postimi i plotë:

Te nderuar miq, shok, farefis ju njoftoj se para 40 minutave pra ne ora 04:35 min iku ne amshim Nena jone pas nje lufte me Covid 19. Zoti e paste shperbly me Xhenet nanen tone. Amin!

I pranoj te gjitha ngushellimet e juaja permes SMS, Facebook-ut dhe nuk keni obligim per shkak te situates te jeni fizikisht as ne varrim e as ne ngushellime sipas tradites qe i kemi!

Me respekt per te gjithe juve, familja Halilaj”, u shpreh ai./