Sot mot me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat gjatë orëve të para të ditës së marte, parashihen të sjellin reshje shiu, ndërsa në mëngjes nëpër lugina parashihet të ketë mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.