Sonte Real- Chelsea, beteja për finale

Sonte në “Alfredo Di Stefano” do të zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve

Real Madridi dhe Chelsea do ta zhvillojnë sonte betejën e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” e eliminuan në çerekfinale Liverpoolin, kurse “Blues” ishin më të mirë se Porto.

E tash, ekipi spanjoll dhe ai anglez do të ballafaqohen në mes vete në stadiumin “Alfredo Di Stefano”.

Të dyja skuadrat do të tentojnë të sigurojnë rezultat të favorshëm në duelin e parë.

Kjo do t’ju siguronte atyre avantazh për ndeshjen e kthimit, e cila do të luhet në Londër më 5 maj.

Chelsea është kualifikuar në gjysmëfinale për herë të parë që nga viti 2014.

“Blues” e kanë fituar një herë Championsin dhe tash e synojnë trofeun e dytë.