S’kishte para për të blerë atlete: 11 vjeçarja këmbëzbathur fitoi tri medalje të arta

Rea Bulos, 11-vjeçarja nga Filipinet është shndërruar në sensacion në rrjetet sociale

Ajo nuk kishte para për të blerë atlete në mënyrë që të garonte njëjtë si bashkëmoshataret e saj, shkruan Reporteri.net

Por, pavarësisht se nuk i kishte kushtet për të blerë një palë atlete, ajo ia doli që t’i fitonte tri medalje të arta, në vrapimet 400, 800 dhe 1500 metra.

Rea improvizioi një palë ‘atlete’ me anë të arrnave derisa mbi të vizatoi shenjën e Nike.

Veprimi i saj është bërë viral në rrjetet sociale.