Selma Hayek në luftën të rëndë me koronavirusin: Më mirë të vdes në shtëpi

Aktorja meksikano-amerikane Selma Hayek, tha për revistën “Variety” se në fillim të pandemisë ajo kishte një betejë të rëndë me koronavirusin dhe më pas mendoi se do të vdiste, transmeton Gazeta Metro.

Aktorja super seksi zbuloi se ishte shëruar nga virusi për gati një vit të tërë pasi ishte pozitive në fillim të vitit 2020. Ajo vendosi ta mbajë betejën e saj të fshehtë në atë kohë deri më tani kur foli hapur.

“Mjeku më lutej të shkoja në spital sepse isha shumë i sëmurë, por unë thashë: ‘Jo, faleminderit. Unë do të preferoja të vdisja në shtëpi”.

Në fund të vitit, aktorja filloi filmimin “House of Gucci”, në të cilën ajo luante Pina Auriema, vajza që organizoi vrasjen e Maurizio Gucci, trashëgimtari i perandorisë së modës “Gucci”.