Salah alarmon Liverpoolin, e lë të hapur mundësinë e largimit

Mohamed Salah nuk është sigurt për sa i përket të ardhmes pas triumfit në Premierligë.

Salah ka kontribuar me 19 gola për Liverpoolin këtë sezon, duke çuar numrin në 94 në 151 paraqitje që ku u transferua në Anfield nga Roma në vitin 2017.

I pyetur nëse e ardhmja është te Liverpooli apo diku tjetër, Salah u përgjigj: “Dua vetëm ta shijoj këtë moment”.

“Askush nuk e di të ardhmen dhe se çfarë do të ndodhë. Do të shohim çfarë do të ndodhë”.

“Por momentalisht ne fituam Ligën e Kampionëve, Premierligën, jam shumë i lumtur. Do të shohim çfarë do të ndodhë në të ardhmen, por jam i lumtur që i kam fituar këta trofe”.

Raportohet se Real Madridi e përcjell Salahun tash e një kohë të gjatë. /Gazeta Express/