Reagon vajza e Jakup Krasniqit, e quan të shitur Kadri Veselin dhe deputetët që votuan pro Speciales

Vajza e Jakup Krasniqit, Gresa ka reaguar pas aksionit që Zyra e Prokurorit të Specializuar po kryen në shtëpinë e tyre.

Ajo ka përmendur emrat e ish-bashkëpartiakëve të Krasniqit, që kanë votuar pro Speciales, duke i quajtur deputetë të dështuar, të shitur e të ndryrë, derisa i ka pyetur edhe se si po ndihen me pamjet nga ky aksion.

Postimi i saj origjinal:

Kadri Veseli
Enver Hoxhaj
Elmi Reçica
Agim Aliu
Fadil Beka
Labinota Demi-Murtezi
Sala Berisha-Shala
Bekim Haxhiu
Xhavit Haliti
Ramiz Kelmendi
Latif Gashi
Adem Grabovci
Azem Syla
Zenun Pajaziti
Agim Çeku
Naim Fetahu
Besim Beqaj
Nezir Çoçaj
Rrustem Mustafa
Mexhide Mjeku-Topalli
Blerta Deliu-Kodra
Selvije Halimi
Xhevahire Izmaku
Hajdar Beqa
Salihe Mustafa

Ish-bashkepartiak te babit, deputet te legjislatures me te deshtuar, deputet te deshtuar, te shitur e te ndyre

A po ju pelqejn keto pamje, si po ndiheni me keto pamje?

Babi sakrifikoi vitet me te bukura te jetes qe ne dhe femijet e juaj te gezojm lirine. Une jam krenare me babin tim, po femijet e juaj?

Si ndihen me prinderit e tyre tradhetar?