Parashikimi i motit për sot

Sot do mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, të cilat vende-vende do të sjellin riga shiu, raporton Gazeta Sinjali.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale gjatë të martës do të lëvizin nga 1 deri në 15 gradë Celsius.

Meteorologët parashikojnë se kushtet biometeorologjike do të mbesin të pafavorshme për një shtresë të popullatës me sëmundje kronike.