Parashikimet e Baba Vanga-s për vitin 2020: Fundi i Botës, vrasja e Putinit dhe cunami në Vitin e Ri

A parashikoi Baba Vanga një përpjekje për jetën e Vladimir Putinit në vitin 2020?

Besimtarët mendojnë se Baba Vanga parashikoi një atentat ndaj jetës së presidentit rus Vladimir Putin.

Sipas Charlotte Dobre të kanalit YouTube InformationOverload, përpjekja për jetën e Putinit do të shpaloset në një datë këto ditë.

Megjithëse Hamilton-Parker nuk parashikoi ndonjë atentat të tillë, ai tha që presidenti Putin do të ndërmjetësojë një traktat paqeje me presidentin Trump.

Hamilton-Parker parashikoi megjithatë probleme për presidentin e Kinës Xi Jinping pas trazirave të Hong Kongut.

Ai tha: “Unë i parashikova trazirat e Hong Kongut ca kohë më parë. Unë gjithashtu fola për një revolucion në Kinë.

“2020 do të shohë të përplasen më tej në Hong Kong me trazira të reja në territorin kinez”.

A parashikoi Baba Vanga një tsunami kataklizmik për vitin 2020?

Bazuar në profecitë e Baba Vanga-s për të ardhmen, një cunami i fuqishëm mund të godasë Azinë 16 vjet pas tragjedisë së cunamit të vitit 2004.

Kataklizma e vitit 2004 vrau më shumë se 220,000 njerëz në Azinë Juglindore.

Nëse mistikja e verbër vërtetohet vitin e ardhshëm, një valë tjetër shkatërrimtare do të përfshijë pjesë të Pakistanit, Japonisë, Kinës, Indonezisë.

Sipas Hamilton-Parker, 2020 do të shohë shumë katastrofa mjedisore të shpalosen në të gjithë botën.

Ai tha: “2020 do të shohë shumë tërmete. Në veçanti, Japonia dhe India do të shohin tërmete të mëdha që mund të shkaktojnë përçarje në Lojërat Olimpike Verore. SHBA gjithashtu do të përjetojë tërmete.

Çfarë ka parashikuar saktë Baba Vanga?

Pavarësisht se njihet si Nostradamusi i Ballkanit, Baba Vanga thuhet se kishte vetëm një sukses të rreth 85 për qind.

Mistikja meriton respekt për parashikimin e saktë të fundosjes së nëndetëses bërthamore ruse Kursk në vitin 1980.

Ndjekësit e Baba Vanga gjithashtu pretendojnë se gruaja parashikoi rritjen e ISIS në Lindjen e Mesme dhe zgjedhjen e Barack Obama si President i SHBA-së.

Sidoqoftë, Baba Vanga pretendoi gabimisht se presidenti i parë Afrikano-Amerikan i SHBA do të jetë gjithashtu i fundit.

A do të realizohet ndonjë nga parashikimet e Baba Vanga?

Sipas faqes së internetit Skeptics.com, profecitë dhe parashikimet e Baba Vanga janë trillime të pastra dhe asgjë më shumë.

Uebfaqja shkruajti: “Vanga ishte analfabete ose gjysmë e shkolluar, dhe me sa duket ajo nuk shkruajti ndonjë libër vetë”.

Këto parashikime të Vanga-s të cituara duket se të gjitha janë vizione apokaliptike të së ardhmes së botës – veçanërisht të Evropës – madje edhe Marsit, ku një luftë do të shpërthejë në 3005 dhe do të ndryshojë trajektoren e planetit.

“Në një shënim më pozitiv, ajo parashikoi që në vitin 2028 njerëzimi do të fluturojë në Venus për të kërkuar burime të reja energjie”. /Telegrafi/

Baba Vanga është e njohur për shumë si “Nostradamusi i Ballkanit” falë aftësisë së saj të supozuar për të parashikuar të ardhmen.

Pasuesit e Baba Vanga e konsiderojnë mistiken bullgare si Nostradamusi i Ballkanit falë fuqive të saj të supozuara të mprehtësisë. Mistikja e verbër pas vdekjes iu rrit fama, kur kishte parashikuar në vitin 2000, fundosjen e nëndetëses ruse Kursk – një ngjarje që shumë teoricienë konspirative pretendojnë se Baba Vanga e parashikoi para vdekjes së saj, shkruan Expresa

Gjatë jetës së saj, Baba Vanga gjithashtu besohej nga shumë që kishte fuqinë për të komunikuar me të vdekurit.

Pasuesit e Baba Vanga pretendojnë se ajo parashikoi sulmin në Qendrën Botërore të Tregtisë 9/11, cunamin kataklizmik të vitit 2004 në Tajlandë dhe zgjedhjet e vitit 2008 të Presidentit Barack Obama, transmeton Telegrafi.

Mbi fuqinë e saj të supozuar të parashikimit, mbështetësit e Baba Vanga besojnë se gruaja e verbër që jetonte në fshatin Rupite, Bullgari, kishte fuqinë të komunikonte me të vdekurit.

Atëherë, çfarë saktësisht kishte për të thënë Baba Vanga për vitin 2020 para vdekjes së saj në 1996?