Pacolli tregon për lagjen Saranda që po ndërtohet në kryeqytetin e Kazakistanit

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, ka treguar në rrjetin social Facebook për lagjen “Saranda” që e ka ndërtuar ai së bashku me kompaninë e tij në kryeqytetin e Kazakistanit, Nur-Sultan.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!”, ka shkruar ai në Facebook.