Moti sot në Kosovë është me diell dhe vranësira

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s.