Milaim Zeka i referohet Fisnik Ismailit: Rasad i Millosheviçit

Shkruan: Milaim Zeka

Per kete rasadin e Millosheviçit – Fisnik Ismajli

Te gjithe e dime se Sllobodan Millosheviçi, kur deshi me i tregu botes “dashurine” e tij ndaj shqiptareve, tregoi se sa shpirt e sa xhan e ka pasur baben e Fisnik pisit. Shikoni deklaraten e Sllobes ne Hage, po edhe te Presidentit Thaçi ne Parlament, kur ja permendi lidhjet e familjes se tij me Slloben.

Dje, prap ne Parlament, shume deputet e vertetuan deklaraten time se ky hajn i VV-se, i ka marre rreth 4 milion euro nga Ptk—Vala, per gjoja sherbime te konsulences.

PoLoza e Millosheviçit, Fisniku, ky qenefi i VV-se e zoora e trashe e Beogradit, nuk ka la njeri pa sha e pa pergoju kur ja kane permend keto hajni. Ne çdo situate eshte deshmu se eshte rasad e Millosheviçit. Kete e verteton me sjelljet e tij. Bile me kujtohet nje momen kur u acaruam ne nje mbledhje te Komisionit Parlamentar, tekstualisht i pata thene: Prej qe po ha mut ne vend buke, ke ra ne peshe, ama ja prishe nga trute!

Imagjinojeni LVV se çfare bastardesh ka mbajtur brenda? Imagjinojeni Rexhep Selimin, mikun tim privat, qe nuk ka pas problem me qene ne parti me lozen e Milloshit, ama ka nderru dy parti per mos me kane bashke me Rugoven. Nejse.

Desha per funde mi thane tri llafe rreth rrenave te Fisnik shimpanzes, i cili ka kohe qe han mut e rren se gjoja ka luftuar ne Koshare. Fisniku kurr nuk ka shkelur ne teritor te Kosoves. Ka qene i vendosur ne nje shtepi te nje fshatari te Shqiperise. Aty ka qene kuzhina, dhe ngjitur me te ka qene Fisniku, i cili ka mbushur baterite e radiolidhjeve, ashtu sikurse ka deklaruar Nasim Haradinaj. Nese nuk eshte e vertete kjo qe po them, pres demantim nga Nasimi, Hysen Berisha dhe Rrustem Berisha.

Prandaj nuk ka nevoje me rrejte per lufte, se ne gjalle jemi…!!!