Luan Krasniqi reagon pas fitores së madhe të Joe Biden

Ai do të jetë Presidenti i 46-të në historinë e SHBA-ve, derisa legjenda e boksit shqiptar, Luan Krasniqi ka reaguar në Facebook ku me anë të një postimi ka bërë të ditur se është i lumtur që amerikanët zgjodhen Biden dhe jo Trump,

Ky është postimi i plotë nga Luan Krasniqi:

Më duhet ta pranoj: Unë isha jashtëzakonisht kurreshtar keto ditët e fundit – por tani është berë Realitet: Joe Biden do te jetë esidenti i ri i SHBA. Më në fund Për mua, njerëzimi ka fituar, Liria, Morali, Dhe demokracia. Kjo është një shenjë e rëndësishme, Jo vetëm për SHBA, por për të gjithë botën, posaqerisht per Kosovën.