Kryeministri Hoti nis takimet, partia e parë që arrin në qeveri është AKR-ja e Pacollit

Ka nisur takimi i thirrur nga kryeministri Avdullah Hoti.

Të parët që u përgjigjën janë nga AKR e Behgjet Pacollit dhe pritet ardhja e përfaqësuesve të partive që janë në koalicion, si NISMA dhe AAK, ndërkaq refuzues janë PDK dhe VETËVENDOSJE.

Gjatë këtij takimi, Hoti pritet të flasë rreth takimit të mbajtur në Bruksel dhe për hapat e mëtutjeshëm që do t’i ndërmarrë.