Kryeministri Hoti konfirmon: Ka përfunduar dialogu teknik, sot nis drafti i marrëveshjes për njohje nga Serbia

Kryeministri Avdullah Hoti, iu është përgjigjur zërave që dialogu me Serbinë po rrezikon të kthehet në atë teknik, shkruan politikajashtme

Në një shkrim të tij në Facebook, ka thënë se dialogu teknik ka përfunduar dhe se Kosova ka nisur për njohje reciproke, dhe sot në Bruksel fillon draftimi i kësaj marrëveshje.

Shkrimi i plotë nga kryeministri Hoti:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3477590098968986&id=538814499513242