Kinezi hyn ilegalisht në shtetin e Kosovës

Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull Kinez shtetas i Kinës, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka hyr ilegalisht në Republikën e Kosovës, saktësisht në pikën kufitare në Merdarë.

Me vendim të prokurorit, nga i dyshuari është konfiskuar pasaporta dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt.

Ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 15:10