Ironizon Valon Syla: Ish sqaru Vitia, tha tollovia shkaktohet nga kallabllaku

Tollovia e shkaktuar tek salla “1 Tetori” në Prishtinë për pritjen në rend për vaksinim dhe marrjen e numrave ka marrë reagime të shumta.

Lidhur me këtë reagoi edhe gazetari Valon Syla, i cili përmes një postimi në Facebook ka ironizuar me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia lidhur situatën e krijuar.

“Ish shqaru Ministri i VV’së. Tha tollovia shkatohet për shkak të kallabllakut”, shkroi Syla.

Kujtojmë se sot u shkaktuan tollovi gjatë pritjes së personave mbi moshën 65 vjeçe për vaksinim, për çka edhe intervenoi Policia e Kosovës.