Hoti: Mungesa e Thaçit, Haradinajt e Kurtit dhe Isa Mustafes ne Bruksel

Profesori universitar, Afrim Hoti, ka kritikuar shkuarjen e delegacionit të Kosovës në krye me kryeministrin Avdullah Hoti, në kohën në të cilën ndodhet vendi, transmeton IndeksOnline.

Hoti ka shkruar në Facebook “Mungesa e presidentit Thaqi dhe intervistimi i tij nga Dhomat e Specializuara, mospërfshirja e Haradinajt e Kurtit sikundër që edhe gjendja shëndetësore e Mustafës janë argumente të fuqishme që dobësojnë pozicionin kosovar

Sipas tij kjo e bënë Kosovë të shkoj e hedikepuar andaj e ka quajtuar edhe se vendi po përfaqësohet me ekip të dytë në këtë proces dialogu.