Gashi: Jam i bindur, madje thellë, që Armend Zemaj do ta menaxhonte më mirë procesin e vaksinimit

Publicisti Shkëlzen Gashi, i cili edhe ka qenë këshilltari i Albin Kurtit ka thënë se ish-Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj do ta menaxhonte më mirë procesin e vaksinimit se ministri aktual Arben Vitia

Gashi ka thënë se është i bindur që ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do ta menaxhonte shumë më mirë këtë situatë.

“Jam i bindun, madje thellë, që armend zemaj kishte me e menaxhu larg më mirë këtë situatë. marre.”, ka shkruar Gashi.

Para sallës “1 tetori” ku po bëhet vaksinimi janë shkaktuar radhë të gjata dhe tollovi, gjë që ka ndikuar në shkeljen e masave kundër përhapjes së koronavirusit, pasi që distanca është e pamundur të mbahet,