Florian Marku e bën për oksigjen kundërshtarin: Fiton me nokaut

Florian Marku ka triumfuar në meçin e madh ndaj Rylan Charlton, shkruan Gazeta Metro.

Ishte një fitore e jashtëzakonshme nga ana e boksierit kosovar që triumfoi me nokaut në raundin e tetë.

Goditjet e Markut ishte të pa përballueshme për rivalin e tij dhe kështu Florian Marku e regjistron fitoren e tetë në karrierën e tij duke e vazhduar rekordin si i pamposhtur edhe më tutje.

Pas nokautit kundërshtari është detyruar të përdor oksigjen.