Familja katër anëtarëshe në hall, të nesërmen mund të largohen nga shtëpia prej qiraxhiut

Familja Dobratiqi nga Prishtina ka kërkuar ndihmë financiare nga vullnetmirët, për shkak se janë kërcënuar nga qiraxhiu se do të largohen nesër nga shtëpia ku jetojnë.

Kryefamiljari ka thënë se familja e tyre përbëhet nga katër anëtar, dy nga ta fëmijë, teksa ka njoftuar se nëse nuk ia paguan qiranë, do të mund të mbes rrugëve, shkruan Gazeta Express.

“Jam nga familja Dobratiqi, jetoj me qira, jetoj vet i 4’ti qe dy muaj s’kom mujte me pagu qiren me ka than pronari qe me ja liru shpin neser nuk po di kah me shku. Shpi temen s’kam, vëllezër e motra kush ka mundësi mem ndihmu për hire te zotit dhe per hire te fmive mos me met ne mes te rruges mos me dit kah meja majt. Kush ka mundësi mem nimu zoti ju shprebleft”, ka shkruar ai.

Numri kontaktues i kryefamiljarit, për ata që shprehin gatishmëri për ndihmë financiare: +38349339224