EKSKLUZIVE| Presidenti Thaçi ateron në Aeroportin e Tiranës, ja kur pritet të vijë në Kosovë

Presidenti Hashim Thaçi ka ateruar në Aeroportin e Rinasit.

Kështu mëson portali arbresh.info nga burime të afërta.

Ai tashmë është nisur për në Kosovë, ku pritet të arrijë rreth orës 18:30 në kufirin Shqipëri-Kosovë.

Presidenti për katër ditë rresht është intervistuar me orë të tëra nga Prokurori i Specializuar i Gjykatës Speciale.

Pas intervistimit dje tha se nëse gjykatësi dhe prokurori janë të ndershëm dhe të paanshëm atëherë do të shohin se ai nuk ka kryer krimet e pretenduara./arbresh.info/