Edhe 103 raste të reja me coronavirus dhe 95 pacientë të shëruar

Ministra e Shëndetësisë në një  konferencë për media ka bërë të ditur se më 16 korrik 2020, nga 459 mostra të testuara pozitive kanë rezultuar 103 raste.

Deri më tani numri i të infektuarve ka arritur në 5,472 me gjithsejtë 124 raste të vdekjes.

Me 16 korrik janë shëruar edhe 95 pacientë kurse numri i të shëruarve ka arritur në 2,640, ndërkaq raste aktive janë 2, 708