Dhunë në basketbollin kosovar, disa të lënduar nga përleshja në Prizren

Fundi i pjesës së parë në ndeshjen KB Ponte – KB Peja nuk ka shkuar mirë.

Klubi pejan ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale se disa anëtarë të ekipit janë lënduar, pas përleshjes me tifozë të Pontes.

Ngjarje te tmerrshme ne perfundim te pjeses se pare!

Deri sa ekipa ishte duke u larguar drejt deshtoreve per pushimin e pjeses se pare, shikuesit dhe nje pjese e stafit e lojtareve te ekipes vendase na jane versulur si me keq ndaj ekipes tone.

Ka edhe te lenduar nga kjo perleshje!”shkruhet në njoftimin e KB Pejës.