Deputetja e PDK-së: Flet për veprimin e zyrtarit të BE-së

Deputetja nga radhët  e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka komentuiar pamjet e publikuara më parë nga IndeksOnline, se si në takimin e Komisionerit për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi me presidentin serb Aleksander Vuçiq ishte prezentë një libër e në të cilin shkruante Kosova dhe Metohija.

Musliu Shoshi përmes këtij statusi iu ka kujtuar çdo zyrtari të BE-së se Kosova ka vetëm një emër,  dhe se të tilla situata ku promovohen pamje të tilla, nuk janë aspak diplomatike.

Më poshtë e keni të plotë statusin e saj: