Burri i Albulena Haxhiut: Një grusht injorantësh mirëpresin kryecubin

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, ka thënë se një grusht injorantësh kanë mirëpritur “kryecubin”, i cili sipas tij e krijoi gjykatën në të cilën ka rënë vet.

Krasniqi me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar “Populli din ta dallojë UÇK-në nga cubat që thirren në emër të saj”.

Andaj, i ka braktisur dhe së shpejti do u jap edhe shqelmin e fundit”.

Sot një grup i qytetarëve kanë dalë të presin në Morinë, presidentin e vendit, Hashim Thaçi, pas kthimit të tij nga Haga.