Ali Ahmeti kritikon ndërhyrjet e Vetëvendosjes në zgjedhjet e Maqedonisë: Nuk kanë qenë të shëndetshme

Ndërhyrjet nga Kosova në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut, kreu i BDI’së i ka cilësuar jo të shëndetshme, shkruan Gazeta Metro.


Në emisionin Pressing, Ahmeti është pyetur nëse Vetëvendosje ka vepruar mirë ose jo që e përkrahi koalicionin e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

AI ka thënë se ndërhyrjet e tilla nga Kosova në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut nuk janë të shëndetshme

Brand

LAJMEOPINIONESPORTLIBRIEKONOMINDËRKOMBËTAREJETËROZË

Ali Ahmeti kritikon ndërhyrjet e Vetëvendosjes në zgjedhjet e Maqedonisë: Nuk kanë qenë të shëndetshme

  • 20/07/2020 | 23:50
Ali Ahmeti kritikon ndërhyrjet e Vetëvendosjes në zgjedhjet e Maqedonisë: Nuk kanë qenë të shëndetshme

Ndërhyrjet nga Kosova në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut, kreu i BDI’së i ka cilësuar jo të shëndetshme, shkruan Gazeta Metro.


Në emisionin Pressing, Ahmeti është pyetur nëse Vetëvendosje ka vepruar mirë ose jo që e përkrahi koalicionin e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

AI ka thënë se ndërhyrjet e tilla nga Kosova në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut nuk janë të shëndetshme.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=4197-2&gjid=94319063&v=2.1&guid=6ca862623f464657ad63f4ed63d594f06ef986b0d2604a2689cc406d37558d3d

“Ndërhyrjet nga Kosova në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut nuk kanë qenë të shëndetshme” ka thënë kreu i BDI’së Ali Ahmeti.

Ahmeti tha se ka shokë dhe bashkëveprimtarë në të gjitha subjektet politike në Kosovë duke përfshirë këtu edhe Vetëvendosjen e Albin Kurtit megjithatë nuk i konsideron korrekte thirrjet e eksponentëve të lartë të VV’së përfshi këtu edhe kryetarin e partisë, që të votohet koalicioni mes Ziadin Selës dhe Afrim Gashit.

Ndërsa tutje ka bërë të ditur se ka kontaktuar me kreun e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sa i përket çështjes së kryeministrit shqiptar si dhe me kreun e PDSH’së Menduh Thaçin dhe kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami

Ndërsa theksoj se do të takoj krerët e partive politike shqiptare për tu koordinuar në lidhje me kërkesat e shqiptarëve