Ky është moti për sot dhe ditëve në vazhdim

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend gjatë ditës së sotme dhe ditëve në vazhdim.

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i ngrohtë dhe me mundësi për riga lokale shiu.

7.05 – Kryesisht me vransira, e mundësi për riga lokale shiu.

8.05 – Ngrohtë e kryesisht me diell.

9.05 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 6C e 10C, e maksimalet ndërmjet 20C e 22C.

Era frynë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga juglindja 5-11m/s.

Shtypja atmosferike mbetet më e lartë mbi vlera normale dhe luhatet në këto vlera të larta./FrontOnline/