Haaland, Salah, Oblak, Jorginho: 20 yjet që nuk marrin pjesë në Kupën e Botës 2022

Kualifikueset për Kampionatin Botëror 2022 po shkojnë drejt fundit në të gjitha kontinentet dhe vazot po shkojnë duke u kompletuar.

Kupa e Botës në futboll është nga kompeticionet më spektakolare në botën e sportit, por këtë vit do të jetë me disa yje mungesë.

Në mesin e emrave që do të mungojnë në Katar 2022 është edhe Mohamed Salah, ylli egjiptian i Liverpool.

Egjipti u eliminua nga Senegali, në raundin e tretë kualifikues në eliminatoret e Afrikës.

Përveç Salah, edhe emra si Erling Haaland, Jorginho, Verratti e shumë të tjerë do t’i mungojnë botërorit.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell 20 yje që mungojnë në botëror.

Erling Haaland (€150m*)

Mohamed Salah (100m)

Federico Chiesa (€70m)

Nicolò Barella (€70m)

Gianluigi Donnarumma (€65m)

Milan Skriniar (€65m)

Victor Osimhen (€60m)

Alessandro Bastoni (€60m)

Jan Oblak (€60m)

Wilfred Ndidi (€60m)

Marco Verratti (€55m)

David Alaba (€55m)

Luis Diaz (€45m)

Caglar Soyunku (€45m)

Franck Kessié (€45m)

Lorenzo Pellegrini (€45m)

Tomas Soucek (€45m)

Jorginho (€45m)

Martin Odegaard (€40m)

Edmond Tapsoba (€40m)