Apple nxjerr në shitje telefonin më të lirë iPhone SE 5G

Lajmi i madh për fansat e iPhone, natyrisht, është telefoni më i lirë për vitin 2022, iPhone SE 5G.

Siç sugjeron emri, ky do të shfaqë një modem Qualcomm Snapdragon që ofron lidhje 5G, një veçori që do të ishte e mrekullueshme të keni në një iPhone nën 400 dollarë (366 euro).

Specifikat dhe veçoritë e iPhone:

Hapësira ruajtëse: 64/128/256 GB.
Mbështetje A15 dhe 5G (mmWave si dhe Sub-6 GHz).
Ngjyrat: e bardha, e zeza dhe e kuqe.
Dizajni i ngjashëm me telefonin aktual SE.

Përveç kësaj, mos prisni ndonjë ndryshim të dizajnit që ia vlen të përmendet pasi të presin korniza të trasha, si dhe një skaner gishti Touch ID në çelësin kryesor dhe ekranin e vogël LCD 4.7″.