Zymer Bytyqi e dashuron Kosovë, ky është mesazhi i tij i fundit

Zymer Bytyqi ishte njëri ndër lojtarët më të përmendur në ndeshjet e Kosovës për kualifikimet në Kupën e Botës “Katari 2022”.

Bytyqi dha atë pasimin për Florent Hadërgjonaj në takimin ndaj Greqisë, kur edhe Kosova barazoi 1-1 përmes Vedat Muriqit.

Paraqitjet e tij ishin mëse solide dhe u vlerësuan lartë edhe nga publiku shqiptar.

Së fundmi, lojtari ka postuar një fotografi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, ku ka shkruar: “Gjithmonë krenar”.

Takimi i radhes për “Dardanët” do të jetë në tetor, atëherë kur mund ta shohim Bytyqin duke luajtur përsëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.