Uran Ismaili: Në Prishtinën e gjelbër më pak vetura, më shumë biçikleta e trotinetë elektrik

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ndërsa ka vozitur në kryeqytet me trotinet elektrik, ka thënë së shpejti do të tregoj planin e tij për një Prishtinë të gjelbër.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se në kryeqytet duhet të ketë më shumë biçikleta e trotinetë elektrik.

Postimi i tij:

Kjo është Prishtina e gjelbër.

Më pak vetura, më shumë biçikleta e trotinetë elektrik. Shtigje të veçanta dhe të gjata pa ndërprerje. Së shpejti ju tregoj qysh dhe kur. 🙂

Hajde ma gjallë Prishtinë! 🌳💙

#bashkeendreqim