Nipi dyshon në vdekjen e hallës së tij, thotë se vdiq nga papërgjegjshmëria e mjekëve

Një person po dyshon në vdekjen e halles së tij, ku thotë që arsyja ishte trajtimi i papërgjegjshëm nga mjekët.null

Me datë 30.07.2020 një femër ka ndërruar jetë në QKUK, ndërsa nipi i saj dyshon se viktima (halla e tij) ka ndërruar jetë si pasojë e trajtimit të pa ndërgjegjshëm nga mjekët dhe personi shëndetësor.

Me urdhër të prokurorit kujdestar është iniciuar rasti, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës nuk dërgohet për obduksion./Indeksonline/