Ndërron jetë aktori i njohur Koço Devole

Koco Devole nuk ia ka dalë dot të fitojë betejën me Covid-19.

Lajmi I rëndë është bërë i ditur nga vetë familjaret e aktorit të njohur I cili për fat të keq qëndronte prej disa ditësh në spitalin infektiv pas përkeqësimit të gjëndjes.

Fakti që artisti shqiptar vuante edhe nga leukemia, e ka vështirësuar edhe më shumë gjëndjen e tij shëndetesore dhe është dashur që para disa ditësh ai të futej edhe në intubim.

Për shkak të kësaj sëmundje të rëndë bashkëshoqëruese, Devole 75 vjec, nuk mundi dot tia dalë.

Koco Devole lindur në Kucove pati një karrierë të gjatë në artin shqiptar, si actor, karikaturist, skenarist dhe regjisor.

Vision Plus I shpreh ngushëllime familjes së aktorit Koco Devole.