Mediat serbe: Ndalohet autobusi në Serbi, gjenden maska me simbole të UÇK-së

Anëtarët e Ministrisë së Brendshme të Serbisë kanë ndaluar sot një autobus në fshatin Horgos të Vojvodinës.

“Sipas informacionit të pakonfirmuar, maskat u zbuluan në një autobus që po udhëtonte nga Kosova për në Zvicër.”

Kujtojmë udhëheqësit e ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi, janë në Hagë, ku akuzohen për krime lufte në Kosovë, shkruan B92,transmeton arbresh.info