24 orë nën rrënoja, rrëfimi: Nëna shqiptare e kishte mbuluar djalin me trupin e saj

Një grua me origjinë shqiptare nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tragjik në Izmir, ndërsa djali i saj është në gjendje të rëndë për jetën.

Besmira Bylykbashi, që studion dhe jeton prej disa vitesh në Izmir rrëfeu për Abcnews.al

se Nazmiye Doğrayan 62-vjeçe dhe djali i saj u gjetën pas 24 orëve nga kërkimet.

Por vetëm djali kishte arritur të mbijetonte. “Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja.

Nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj.
Djali 28-vjeç është në gjendje të rëndë për jetën” tha ajo për Abcnews.al.